Bio Borsosmentaolaj 10ml

2889 Ft

Kiszerelés: 10 ml

Latin név: Mentha piperita (ct menthol)

Felhasznált növényi rész: levél

Ti mondtátok a BIO Borsosmentaolajról

  • Ha megrendeled ezt a terméket, akkor 58 pontot szerezhetsz!

Leírás

A BIO borsosmentaolajról bővebben

Mit kell tudni a borsosmentáról és a belőle készült illóolajról?

A borsosmenta (Mentha piperita, ct limonene) a hazai kertekben is könnyen termeszthető, közkedvelt évelő gyógy-, fűszer- és teanövény. Találkozhatunk vele borsmenta, angol menta és mithen menta néven is. Kellemesen illatozó, lándzsa alakú leveleiről, lilás színű virágzatáról könnyen felismerhető gyógynövény.

Hogyan készül a BIO borsosmentaolaj?

A borsosmentaolajat a borsosmenta virágzó hajtásaiból nyerik.

A BIO borsosmentaolaj 100%-os tisztaságú, vegán, állatokon nem tesztelt termék. BIO borsosmenta illóolajunkat a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. minősítette.

A BIO borsosmentaolaj javasolt alkalmazása és jellemzői

A hűsítő, mentolos illatú illóolajat használhatjuk aromaterápiás célokra, légtérfrissítésre, aromafürdőhöz, belégzésre és bőrápolásra.

A BIO borsosmentaolaj természetes hatóanyagai

Mentha piperita oil, ct limonene

A BIO borsosmentaolaj hatásai

A borsosmenta illóolaj frissítő hatással rendelkezik, enyhítheti a fejfájást, alkalmazható helyi érzéstelenítésre. Csecsemőknél és 5 éves kor alatti gyermekeknél ne használjuk az orr környékén ezt az olajat!

Hogyan használd a borsosmentaolajat aromaterápiás célokra?

A BIO borsosmentaolajat sikerrel használhatjuk többek között légfrissítésre, párologtatásra, bőrápolásra, borogatásként, aromafürdőhöz és inhalálásra.

Párologtatás, a légtér tisztítása: cseppentsünk 2 cseppet 4-4 csepp citrom– és eukaliptuszolajjal az aromalámpa vízzel töltött részébe, a párologtatóba vagy a diffúzorba.

Aromafürdő: élénkítő, frissítő fürdőhöz keverjünk 2-2 csepp borsosmenta-, rozmaring– és borókaolajat 1 evőkanálnyi tejszínben, mézben, vagy a habfürdőben, majd adjuk a fürdővízhez.

Inhalálás: a fejfájás csillapítására cseppentsünk 1 cseppet zsebkendőnkre, és lélegezzük be mentolos illatát!

Bedörzsölőként: alkalmazása enyhítheti a légúti panaszokat, és csillapíthatja a fájdalmat. Keverjünk el 2 cseppet 5 csepp eukaliptusz és 2 csepp bergamott olajjal. Hígítsuk az elegyet 50 ml mandulaolajban (vagy bármilyen bázisolajban), és masszírozzuk a bőrbe.

Pattanásos arcbőr tisztítására: oldjunk fel 1 l forró vízben 1 csepp borsosmentaolajat, majd az edény fölé hajolva max. 10 percig hagyjuk, hogy a forró gőz megtisztítsa a pórusokat.

Borogatásra: kellemesen hűsíti a bőrt, és csillapíthatja a viszketését, ha 1-1 csepp borsosmenta- és kakukkfű olajat 1 dl langyos vízre cseppentünk, az elegyet megrázzuk, majd egy puha ruhadarabot az illatos vízbe mártva, kicsavarva a kezelendő felületre helyezünk.

Arcszesz készítésére: oldjunk fel 1 cseppet 1 dl 70%-os alkoholban, majd dörzsöljük az elegyet finoman a bőrbe. Tároljuk saját készítésű arcszeszünket egy jól záródó üvegben további felhasználásig.

A BIO borsosmentaolaj biztonsági adatlapja >

Cikkszám: KTBIO001

Bio Borsosmentaolaj 10ml termékről 2 értékelés

  1. szamocki

    Inhalálásra szoktam használni és néha teszek belőle pár cseppet a fürdővízhez, mikor érzem, hogy kezd kijönni rajtam a nátha. Ahogy hűl le kint a levegő, egyre gyakrabban előkerül.

  2. juli

    Nagyon hasznos olaj a téli időszakra. Ilyenkor egyfolytában tele van az orrom, de a borsosmenta segít kitísztítani.

Mondd el a véleményed

Mit jelent a BIO illóolajok esetében a BIO minősítés?
Illóolaj webáruházunkban kizárólag 100% tisztaságú, bevizsgált esszenciális illóolajat és illóolaj készítményeket találsz. A BIO minősítést azok a természetes növényi illóolajok kaphatják meg, melyeket a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. minősített.

Használható a BIO illóolaj párologtatóban?
Igen. Az illóolajok párologtatása diffúzorban és párologtatóban is történhet. Az aromamécsesek, aromalámpások, aromagyertyák biztonságos alternatívái a különböző típusú aromadiffúzorok, mivel nyílt láng használata és káros anyagok nélkül, az illatmolekulák egyenletes porlasztásával varázsolnak kellemes hangulatot az otthonodban.

Mit jelent a gyógyszerkönyvi illóolaj kifejezés?
A Gyógyszerkönyv vagy pharmacopoea a gyógyszerkészítés, a gyógyszerminőség, a gyógyszerellenőrzés és a gyógyszerminősítés általános szabályait, valamint az egyes gyógyszerek minőségét és összetételét tartalmazó külön jogszabály szerinti szerv által kiadott, illetve módosított, a gyógyszergyártókra, forgalmazókra, orvosokra és gyógyszerészekre kötelező hivatalos kiadvány. A Gyógyszerkönyvben az illóolajokban fellelhető fő hatóanyagokat százalékos arányban rögzítik.

Mennyire igazoltak az illóolajok hatásai?
Az illóolajok hatásai többnyire népgyógyászati megfigyeléseken alapulnak, alkalmazásuk nem helyettesítheti az orvosi kezeléseket, és bizonyos esetekben használatuk ellenjavalt. Kérjük, hogy konzultálj kezelőorvosoddal használat előtt.

Mire kell különösen figyelni az illóolajok használata során?

Az illóolajok hígítása
Az illóolajok hígítása elengedhetetlen: soha ne használd a növényi olajokat higítatlanul (csak diffúzorban). Az illóolajokat testápoláshoz, arcápoláshoz bázisolajokban (zsíros növényi olajakban) hígíthatod, ill. egyes felhasználási módok során alkoholban. Aromafürdők készítésekor javasoljuk, hogy mézzel és tejszínnel keverd el a javasolt mennyiségű illóolajat, és úgy öntsd a fürdővízbe. Belsőleg ne alkalmazzuk az illóolajokat.

Az illóolajok biztonságos használata terhesség alatt
Az illóolajok terhesség esetén történő használata is kiemelt figyelmet érdemel. Bár az illóolajok használata átsegítheti a kismamákat a terhesség nehezebb testi-lelki időszakai alatt, mégis azt javasoljuk, az első trimeszterben kerüld az illóolajok használatát.

A terhesség későbbi szakaszaiban és a szoptatás időszaka alatt az esszenciális illóolajok biztonságos, külsőleg történő használata bázisolajokkal hígítva bőrön alkalmazva vagy diffúzorban párologtatva ugyanakkora előnyökkel járhat. Egyes illóolajok használata segítheti az alvást, a relaxációt és a kikapcsolódást, oldja a feszültséget, enyhítheti az émelygést, csökkenthetőek ill. megelőzhetőek használatukkal a terhességi striák kialakulása, és csillapíthatja a vizesedéssel, lábdagadással járó kellemetlen tüneteket is.

A következő illóolajokat mindenképp kerüld terhesség alatt keton- ill. fenoltartalmuk miatt: rozmaring, cickafark, olasz szalmagyopár, izsóp, kakukkfű, oregánó, fahéj, szegfűszeg és bazsalikom. Bizonyos illóolajok görcsoldó, szülést beindító, keringésfokozó vagy más hatásuk miatt kerülendők – ezek (a teljesség igénye nélkül) a boróka, ciprus, ánizs, pálmarózsa, jázmin, illatos verbéna, geránium, rozmaring, fenyő, cédrus).
Nagyon fontos, hogy az illóolajok terhesség alatti használatáról egyeztess orvosoddal, nőgyógyászoddal is, és kizárólag gyógyszerkönyvi minőségű illóolajokat használj!

Az illóolajok használata idősek, gyerekek és meglévő betegségek esetében
Bizonyos illóolajok használata gyermekek esetében nem javallott, így a borsmenta illóolaj légzésbénulást okozhat. Az idősek különösen a meglévő egészségügyi problémákra való tekintettel konzultáljanak kezelőorvosukkal az illóolajok használatát megelőzően.

Egyes betegségek esetén kerülni kell bizonyos növényi olajokat, így pl. vesebetegség esetén ne használjunk boróka- ill. ciprusolajat, vagy ha érzékeny a bőröd, kerüld többek közt a babért, az eukaliptuszt, a gyömbért és a bazsalikomot. Epilepszia esetén kerülendő pl. a bazsalikom, a borsmenta, a rozmaring és az édeskömény. Magas vérnyomás esetén ne használjunk kakukkfű-, borsmenta-, bazsalikom- és rozmaringolajat. Számos olyan betegség van, ahol bizonyos olajok használata ellenjavallt – kérjük, hogy meglévő alapbetegség (pajzsmirigy, hormonproblémák, vércukorproblémák, zöldhályog stb.) esetén nagyon körültekintően járj el az esszenciális olajok használata során.

Érdemes minden illóolaj használatot megelőzően a könyökhajlatban bőrpróbát végezni: ha a bőrünkön bőrkiütések jelentkeznek, ne használjuk azt az illóolajat.

Illóolajok és fényérzékenység
Főként a citrusos illóolajok a bennük lévő furo- és pyrokumarin miatt fototoxikus hatással rendelkeznek, ami azt jelenti, hogy az illóolaj az alkalmazást követően érzékenyebbé teszi a bőrt az UV-sugarak káros hatásaira, hajlamosíthat rosszindulatú elváltozásokra, hiperpigmentációra. Ezek az olajok (a teljesség igénye nélkül): citrom, narancs, bergamott, lime, ammi visnaga és angyalgyökér. Ha ezeket az olajokat használtuk, 24 órán belül kerüljük a napon tartózkodást, különösen a napozást és a szoláriumozást.

Meddig használhatod fel az illóolajakat?
Illóolajainkat sötét üvegben forgalmazzuk – ha légmentesen zárod, nem teszed ki hőhatásnak és közvetlen fénynek, akkor egészen biztosan felhasználhatod a lejárati ideig. A lejárt olajokat max. takarításra, rovarűzésre használjuk. Fontos, hogy az illóolajok üvegén mindig jól olvasható legyen a felirat, és gyerekek ne férjenek hozzá!