Bio Teafaolaj 10ml

2889 Ft

  • Ha megrendeled ezt a terméket, akkor 58 pontot szerezhetsz!

Leírás

A BIO teafaolajról bővebben

Mit kell tudni a teafaolajról és a belőle készült illóolajról?

A teafa (Melaleuca alternifolia) az ázsiai konyhában igen kedvelt fűszer- és gyógynövény.  Találkozhatunk vele valódi citromos fűszercirok néven is.  Meleg- és fényigényes növény, hosszúkás, élénkzöld felálló leveleiről és jellegzetes illatáról könnyen felismerhető.

Hogyan készül a BIO teafaolaj?

A teafaolajat a teafa levélzetéből és gallyaiból nyerik.

A BIO teafaolaj 100%-os tisztaságú, vegán, állatokon nem tesztelt termék. BIO teafaolajunkat a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. minősítette.

A BIO teafaolaj javasolt alkalmazása és jellemzői

A fűszeres, kámforos illatú teafa illóolajat használhatjuk aromaterápiás célokra, légtérfrissítésre, aromafürdőhöz, belégzésre, bőrápolásra és otthonunk tisztán tartására. 5 éves kor alatti gyermekeknél ne alkalmazzuk.

A BIO teafaolaj természetes hatóanyagai

Melaleuca alternifolia ext.

A BIO teafaolaj hatásai

A teafa illóolaja frissítő hatással rendelkezik. Enyhíti a rovarcsípés okozta bőrirritációt, hasznos lehet meghűléses, náthás megbetegedések esetén a légutak tisztántartására.  Alkalmas az idegrendszer tonizálásra, a fejfájás tüneteinek enyhítésére, bőrápolásra, és hasznát vehetjük rovarriasztóként is.

Hogyan használd a teafaolajat aromaterápiás célokra?

A BIO teafaolajat használhatjuk többek között légfrissítésre, párologtatásra, bőrápolásra, aromafürdőhöz, fejbőr- és körömápolásra, a nátha tüneteinek enyhítésére, rovarcsípések helyi kezelésére és inhalálásra.

Párologtatás: cseppentsünk 5-7 cseppet az aromalámpa vízzel töltött részébe, a párologtatóba vagy a diffúzorba.

Aromafürdő: keverjünk el 5-7 csepp olajat 1 evőkanálnyi tejszínben, mézben, vagy a habfürdőben, majd adjuk a fürdővízhez.

Inhalálás: cseppentsünk 3-5 cseppet forró vízbe, és hajoljunk az edény fölé törölközővel a fejünkön.

Bedörzsölőként: tisztíthatja a légutakat, ha gyerekeknek 7, felnőtteknek 15 illóolajat 50 ml mandulaolajban feloldunk, és a mellkas bőrébe masszírozzuk. Az orr környékének ápolásához 3-4 cseppet adjunk 20 ml jojobaolajhoz, és finoman kenjük be vele az orr melletti bőrt. 5 éves kor alatt ne alkalmazzuk!

Rovarcsípésre: keverjünk el 10 csepp teafaolajat 5 ml avokádó- vagy mandulaolajban, és kenjük be a csípés helyét a keverékkel.

Lábizzadásra, a láb hámsérüléseire: készítsünk lábfürdőt 5-10 csepp olaj, egy kanál só és langyos víz keverékéből. A lábfürdő javasolt ideje 10-15 perc.

Korpás fejbőr ápolására: adjunk 100 ml samponhoz 4 csepp teafaolajat és 3 csepp francia levendulaolajat, majd hagyjuk a habot kb. 5 percig fejbőrünkön. Alaposan öblítsük le.

Takarításra: 4 dl vízhez adjunk 1 csepp citromolajat, 1 csepp teafaolajat , és 1,5 dl almaecetet!

 

Milyen bázisolajokkal és illóolajokkal érdemes keverni a BIO teafaolajat?

A BIO teafaolaj jól keverhető bázisolajokkal (mandula-, jojoba-, kókuszolaj) és citromolajjal.

A BIO teafaolaj biztonsági adatlapja >

 

Bio Teafaolaj 10ml termékről 2 értékelés

  1. veca1992

    Pattanásokra egy csodafegyver! Nagyon érzékeny a bőröm de ez sosem okoz gondot.

  2. bibimolnar

    Kisebb csípéseknél sokat segített, valamint a patikra is hatásos, jól leszárítja ezeket.

Mondd el a véleményed

Mit jelent a BIO illóolajok esetében a BIO minősítés?
Illóolaj webáruházunkban kizárólag 100% tisztaságú, bevizsgált esszenciális illóolajat és illóolaj készítményeket találsz. A BIO minősítést azok a természetes növényi illóolajok kaphatják meg, melyeket a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. minősített.

Használható a BIO illóolaj párologtatóban?
Igen. Az illóolajok párologtatása diffúzorban és párologtatóban is történhet. Az aromamécsesek, aromalámpások, aromagyertyák biztonságos alternatívái a különböző típusú aromadiffúzorok, mivel nyílt láng használata és káros anyagok nélkül, az illatmolekulák egyenletes porlasztásával varázsolnak kellemes hangulatot az otthonodban.

Mit jelent a gyógyszerkönyvi illóolaj kifejezés?
A Gyógyszerkönyv vagy pharmacopoea a gyógyszerkészítés, a gyógyszerminőség, a gyógyszerellenőrzés és a gyógyszerminősítés általános szabályait, valamint az egyes gyógyszerek minőségét és összetételét tartalmazó külön jogszabály szerinti szerv által kiadott, illetve módosított, a gyógyszergyártókra, forgalmazókra, orvosokra és gyógyszerészekre kötelező hivatalos kiadvány. A Gyógyszerkönyvben az illóolajokban fellelhető fő hatóanyagokat százalékos arányban rögzítik.

Mennyire igazoltak az illóolajok hatásai?
Az illóolajok hatásai többnyire népgyógyászati megfigyeléseken alapulnak, alkalmazásuk nem helyettesítheti az orvosi kezeléseket, és bizonyos esetekben használatuk ellenjavalt. Kérjük, hogy konzultálj kezelőorvosoddal használat előtt.

Mire kell különösen figyelni az illóolajok használata során?

Az illóolajok hígítása
Az illóolajok hígítása elengedhetetlen: soha ne használd a növényi olajokat higítatlanul (csak diffúzorban). Az illóolajokat testápoláshoz, arcápoláshoz bázisolajokban (zsíros növényi olajakban) hígíthatod, ill. egyes felhasználási módok során alkoholban. Aromafürdők készítésekor javasoljuk, hogy mézzel és tejszínnel keverd el a javasolt mennyiségű illóolajat, és úgy öntsd a fürdővízbe. Belsőleg ne alkalmazzuk az illóolajokat.

Az illóolajok biztonságos használata terhesség alatt
Az illóolajok terhesség esetén történő használata is kiemelt figyelmet érdemel. Bár az illóolajok használata átsegítheti a kismamákat a terhesség nehezebb testi-lelki időszakai alatt, mégis azt javasoljuk, az első trimeszterben kerüld az illóolajok használatát.

A terhesség későbbi szakaszaiban és a szoptatás időszaka alatt az esszenciális illóolajok biztonságos, külsőleg történő használata bázisolajokkal hígítva bőrön alkalmazva vagy diffúzorban párologtatva ugyanakkora előnyökkel járhat. Egyes illóolajok használata segítheti az alvást, a relaxációt és a kikapcsolódást, oldja a feszültséget, enyhítheti az émelygést, csökkenthetőek ill. megelőzhetőek használatukkal a terhességi striák kialakulása, és csillapíthatja a vizesedéssel, lábdagadással járó kellemetlen tüneteket is.

A következő illóolajokat mindenképp kerüld terhesség alatt keton- ill. fenoltartalmuk miatt: rozmaring, cickafark, olasz szalmagyopár, izsóp, kakukkfű, oregánó, fahéj, szegfűszeg és bazsalikom. Bizonyos illóolajok görcsoldó, szülést beindító, keringésfokozó vagy más hatásuk miatt kerülendők – ezek (a teljesség igénye nélkül) a boróka, ciprus, ánizs, pálmarózsa, jázmin, illatos verbéna, geránium, rozmaring, fenyő, cédrus).
Nagyon fontos, hogy az illóolajok terhesség alatti használatáról egyeztess orvosoddal, nőgyógyászoddal is, és kizárólag gyógyszerkönyvi minőségű illóolajokat használj!

Az illóolajok használata idősek, gyerekek és meglévő betegségek esetében
Bizonyos illóolajok használata gyermekek esetében nem javallott, így a borsmenta illóolaj légzésbénulást okozhat. Az idősek különösen a meglévő egészségügyi problémákra való tekintettel konzultáljanak kezelőorvosukkal az illóolajok használatát megelőzően.

Egyes betegségek esetén kerülni kell bizonyos növényi olajokat, így pl. vesebetegség esetén ne használjunk boróka- ill. ciprusolajat, vagy ha érzékeny a bőröd, kerüld többek közt a babért, az eukaliptuszt, a gyömbért és a bazsalikomot. Epilepszia esetén kerülendő pl. a bazsalikom, a borsmenta, a rozmaring és az édeskömény. Magas vérnyomás esetén ne használjunk kakukkfű-, borsmenta-, bazsalikom- és rozmaringolajat. Számos olyan betegség van, ahol bizonyos olajok használata ellenjavallt – kérjük, hogy meglévő alapbetegség (pajzsmirigy, hormonproblémák, vércukorproblémák, zöldhályog stb.) esetén nagyon körültekintően járj el az esszenciális olajok használata során.

Érdemes minden illóolaj használatot megelőzően a könyökhajlatban bőrpróbát végezni: ha a bőrünkön bőrkiütések jelentkeznek, ne használjuk azt az illóolajat.

Illóolajok és fényérzékenység
Főként a citrusos illóolajok a bennük lévő furo- és pyrokumarin miatt fototoxikus hatással rendelkeznek, ami azt jelenti, hogy az illóolaj az alkalmazást követően érzékenyebbé teszi a bőrt az UV-sugarak káros hatásaira, hajlamosíthat rosszindulatú elváltozásokra, hiperpigmentációra. Ezek az olajok (a teljesség igénye nélkül): citrom, narancs, bergamott, lime, ammi visnaga és angyalgyökér. Ha ezeket az olajokat használtuk, 24 órán belül kerüljük a napon tartózkodást, különösen a napozást és a szoláriumozást.

Meddig használhatod fel az illóolajakat?
Illóolajainkat sötét üvegben forgalmazzuk – ha légmentesen zárod, nem teszed ki hőhatásnak és közvetlen fénynek, akkor egészen biztosan felhasználhatod a lejárati ideig. A lejárt olajokat max. takarításra, rovarűzésre használjuk. Fontos, hogy az illóolajok üvegén mindig jól olvasható legyen a felirat, és gyerekek ne férjenek hozzá!