Kendermagolaj

3499 Ft

 

Ti mondtátok a Kendermagolajról

 

  • Ha megrendeled ezt a terméket, akkor 210 pontot szerezhetsz!

Leírás

Mit kell tudni a kenderről és a belőle készült bázisolajról?

A kender szerte a világon elterjedt lágyszárú haszonnövény, jellegzetes többszörösen összetett, fogazott szélű leveleiről könnyen felismerhető. Magját, gyökerét, levelét, virágját és rostját egyaránt feldolgozzák különböző célokra. A textilipar, a gyógyászat, a szépségipar, a gasztronómia mellett számos ágazatban – még az építőiparban is hasznosítják ezt a kendert.

A kender magjából hidegen sajtolt kendermagolaj vagy kenderolaj egy nagyon sokrétűen felhasználható növényi bázisolaj, amely nagy mennyiségben tartalmaz értékes ómega zsírsavakat.

Hogyan készül a kendermagolaj?

A kendermagolajat a kender magvaiból nyerik. 

A kendermagolaj javasolt alkalmazása és jellemzői

A kendermagolajat használhatod önmagában, krémekbe cseppentve vagy más illóolajokkal hígítva arcápolóként, bőrápoló- és masszázsolajok készítésére is.

A kendermagolaj természetes hatóanyagai

Cannabis Oleum

A kendermagolaj hatásai

A mélyzöld színű, kellemes illatú olaj nagy mennyiségben tartalmaz a bőr-, a köröm- és a haj számára tápláló ómega-3-, -6 és -9 zsírsavakat, melyek hatékonyan lépnek fel a bőröregedés jelei ellen. 

Megnyugtatja és hidratálja a száraz, irritált bőrt. A kendermagolajban lévő esszenciális zsírsavak enyhíthetik a gyulladásos bőrbetegséggel (pl. ekcéma, atópiás dermatitisz) kapcsolatos panaszokat is.

Könnyen felszívódik, nem hagy ragacsos érzést maga után. Kiváló bőrápoló hatása mellett hozzájárul a körmök és a körömágybőr egészségéhez, hajápolóként alkalmazva pedig erősítheti a hajszálakat, megakadályozhatja a fejbőr kiszáradását, és ezzel együtt a korpásodást is.

Hogyan használd a kendermagolajat kozmetikai célokra?

Bőrápolásra: Rendszeres használata segít visszaállítani bőrünk rugalmasságát, nyugtatja, hidratálja a bőrt, enyhíti a száraz bőr viszketését. Alkalmazásával a bőr simává, puhává válik, a felszíni ráncok kisimulnak, az eltömődött pórusok kitisztulnak.

Masszázsolajként: bőrtápláló masszázsolaj készítéséhez 50 ml, 1-1-1 arányú bázisolaj-keverékben (kendermagolaj, mandulaolaj és sárgabarackmagolaj) oldjunk fel 2-3 csepp narancsolajat, és masszírozzuk át vele egész testünket.

Hajápolásra: Száraz, korpás haj esetén önmagában vagy samponba cseppentve ápolja a fejbőrt, és ragyogóvá, hidratálttá teszi a hajszálakat. 

Hajkondícionálóként: használjuk önmagában a hajba masszírozva, majd 3-5 perc elteltével öblítsük át hajunkat. Száraz, töredezett haj esetén a hajszálak és a hajhagymák extra táplálásért alaposan masszírozzuk be a hajvégekbe is, majd fejünkre törülközőt tekerve hagyjuk felszívódni. 

Mit kell tudni a bázisolajokról?
A bázisolajokkal kozmetikai olaj vagy zsíros olaj néven is találkozhatunk.
Használatuk kedvezően hat a bőrre, és hozzásegíthetnek minket a testi-lelki harmónia megteremtéséhez. A bázisolajokkal készült bedörzsölők alkalmasak a test mindennapos ápolására és közérzetjavításra, emellett a nátha, megfázás, izomfájdalmak és más egészségügyi problémák esetében is hatásosak lehetnek.
Hogyan használjuk a bázisolajokat?
A bázisolajok önmagukban is kiválóan alkalmazhatóak, de kiválóan oldódnak bennük az esszenciális illóolajok is. Ez a tulajdonságuk azért is fontos, mert sok olyan illóolaj létezik, melyet csak higított formában alkalmazhatunk. A bázisolajok amellett, hogy megsokszorozzák az esszenciális illóolajok hatását, könnyen beszívódnak a bőrbe, így az értékes összetevők a bőr mélyebb rétegeiben is kifejthetik hatásukat. Kiválóan alkalmazhatóak masszázsolajok vivőanyagaiként is.
Egészségügyi megfontolások a bázisolajokkal kapcsolatban
Minden illóolaj és zsíros olaj használat előtt végezzünk bőrpróbát! Dörzsöljünk be 1 csepp hígítatlan olajat az alkar bőrébe. Ha 24 órán belül semmilyen változás nem jelentkezik, az olaj biztonságosan alkalmazható. Gyermekek elől gondosan elzárva, hűvös helyen, fénytől védve tároljuk! Bőrön hígítatlanul ne használjunk illóolajat, sérült bőrön pedig hígítva se alkalmazzuk! Szembe, szájba, nyálkahártyára ne kerüljön, ha mégis, bő vízzel történő lemosás szükséges!